Merhaba Paramanyacılar!

Paramanya Efsaneler haritası Paramanya için olmazsa olmaz özelliklerden. 8 farklı harita üzerinde oynama seçeneği ile istediğin Haritada Paramanya oynayabilirsin. Ayrıca, Nasrettin Hoca kartı, Hürrem Sultan kartı ile Türk tarihinin efsane karakterleri Efsaneler Haritası ile birlikte gelen güncellemeyle oyuna kazandırdık.

Oyuna tek başına veya takım olarak başlayabilirsin ve çeşitli stratejilerle rakiplerini iflas ettirebilirsin. Efsaneler Haritası güncellemesi ile oyunu kazanan oyuncular, Paramanya’nın “Efsane”si oluyor.

Hadi efsaneler haritasını detaylı inceleyelim.
Bir diğer haritaya göz atalım mı?

paramanya efsaneler haritası rehberi

Paramanya Efsaneler Haritası

Efsaneler haritasının özellikleri nelerdir?

1. Eşsiz Özellik:   İlk turdan itibaren 3 bina dikilebilir

2. Sarmaşık Oyunu:  3 denemenin sonunda da sarmaşığa tırmanmayı başarırsan x2, x4, x8 nakit kazanabilirsin.
Ancak bir kez bile başarısız olursan, hiç nakit kazanamazsın.

3. Kare Kaldırma Sistemi:  Efsaneler Heykellerinin bulunduğu karelerden birine geldiğinde, rakibinin yolunu kesmek için o sırada bulunan karelerden birini yukarı kaldırabilirsin.
Ama dikkatli ol kendi yolunu kesme!

4. Turistik Bölgeler:  Turistik Bölgeler Lunapark haritasındaki gibi 4 tanedir. (Dünya, Uzay ve Türkiye haritasında 5 turistik bölge vardır)

paramanya efsaneler haritası rehberi

Paramanya Efsaneler Haritasının Özellikleri

paramanya efsaneler haritası rehberi

1. Efsaneler Heykelleri:  Heykeller her sıranın orta karesinde yer alır.

İlk turun ardından heykellerin bulunduğu kareye geldiğinde istediğin kareye inşa yapabilir veya istediğin kareyi yukarı kaldırabilirsin.

paramanya efsaneler haritası rehberi

2. Kareleri Yukarı Kaldırma (İlk Turdan Sonra Açılır): 
Yalnızca heykeli bulunduğu sıradaki karelerden birini yukarı kaldırabilirsin ve yukarı kaldırılan kale bir turun ardından tekrar yere iner.

Tek seferde yalnızca 1 kare kaldırılabilir ve yukarı kaldırılan karenin üzerinden aksesuar veya şans kartı yardımıyla atlanabilir.

paramanya efsaneler haritası rehberi

3. İnşa (Başlangıçtan İtibaren Kullanılabilir): Heykelin bulunduğu sıradaki bir kareyi satın alabilir ve inşa yapabilirsin.

paramanya efsaneler haritası rehberi

Kazanman İçin İpuçları

1.   Rakibin Dev Sarmaşık’ta hapsedildiğinde onun hemen önündeki kareyi kaldırarak bir sonraki tur tekrar hapse düşmesini sağlayabilirsin.

2.   Şehir Simgesi inşa edilmiş karenin hemen önündeki kareyi yukarı kaldırarak, rakiplerinin şehir simgesine gelmesini ve yüklü miktarda kira ödemesini sağlayabilirsin.

3.  Efsaneler Heykeline geldiğinde sıralı, üçlü veya turistik zafer yapmana yardımcı olacak karelerden birini satın alabilirsin.

4.   Efsaneler haritasında rakibini iflas ettirerek kazanırsan, iki kat bonus kazanırsın!

5.  Ayrıca Sıralı, Üçlü veya Turistik zafer yapmayı da deneyebilirsin!

İlgili videomuzu buradan izleyebilirsiniz.

 

İyi eğlenceler, Efsaneler haritasının keyfini çıkar! Ayrıca Lunapark Haritası hakkında da bilgi edinmek istersen buraya tıklayabilirsin.

Author Paramanya
Published
Categories Haritalar
Views 269

Comments

No Comments

Leave a Reply

Son Yorumlar

Paramanya Rehberi

Paramanya Rehber Sitesi. Aksesuar, Küp, Zar ve Diğerleri Paramanya Rehber sitesinde aksesuar, karakter kartı, küp, zar, kod kullanımı, haritalar, yükleme rehberi ile tüm sorularına yanıt bul.

Basket

Top Rated Products

World of Goo

£29.99

Broken Age

£0.00 £12.00

Botanicula

£9.99

Product Categories