Karakter İncelemesi: EDA

Yeni karaterimiz Eda yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere çok farklı bir dünyadan Paramanya evrenine geldi. Kendisi bir zeplin pilotu ve sahip olduğu yeteneklere bakacak olursak, bu işte oldukça başarılı!

Peki, nedir bu yetenekler?

 

Kırbaç: Bina inşa ettiğinde %30 ihtimalle kendi karene veya boş bir kareye şehir simgesi inşa et.(Çalışmadığında %2 artar) Rakibinin bulunduğu kareye geldiğinde veya rakibinin yanından geçtiğinde %70 ihtimalle rakibini 3 kare önündeki sana ait bir yere gönder.

Bu yeteneğe baktığımızda Paramanya’nın en popüler karakterlerinden biri olan İpek’in yeteneğinin, Paramanya’nın değeri yeterince bilinmemiş aksesuarlarından biri olan Güneş Gözlüğü’nün bir araya geldiğini görüyoruz.

(Eski Paramanyacılar bilir, Oyuncak Silah yokken Güneş Gözlüğü vardı!)

Eda’nın Özel Yeteneği: %33 ihtimalle attığın zarın iki katı ilerle ve zar sonucu içerisinde istediğin kareye git.

Bu yetenek karakteri alamayanların canını çok yakacak; alanlarıysa fazlasıyla sevindirecek. Yetenek çalıştığında attığınız zarın iki katını kapsayan bir alan içerisinde istediğiniz kareye gidebiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki 12 attığınızda harita üzerinde 24 karelik bir alan içerisinde istediğiniz yere gitmekte özgürsünüz. Daha fazla anlatmaya gerek yok aşağıdaki görselden görüyorsunuz;

 

Nasıl Alınır?

Oyuna giriş yaptığınızda sağ üst köşede göreceğiniz mesaj kutusuna giriş yaptığınızda S Eda kartını bulacaksınız. S+ Eda kartına sahip olabilmek için tek yapmanız gereken S Eda kartını geliştirerek MAKSİMUM seviyeye çıkarmak. Yalnız burada bir püf nokta var; S Eda yalnızca özel geliştirme kartları kullanılarak geliştirilebiliyor. Bu kartlara Kart Dükkan’ındanki Etkinlik Paketi’ni alarak ulaşabilirsiniz.

Aksesuar Önerilerim:

Bu kartı beraber kullanmanızı tavsiye edebileceğim aksesuarlar;

S+ Zafer Kaskı: Zar Kontrolsüz çıkmam abi

S+ Alevli İmparatorluk Planı: İnşa yaptığım şehri bu aksesuar sayesinde simgeye çevirirken aynı anda karakterimin yeteneği çalışırsa aynı anda 2 şehir simgesi dikebilirim.

S+ Alevli Korkuluk: O kadar simgeyi boşuna inşa etmiyoruz. Rakibimizin yerine geldiğinde onu kendi simgemize gönderelim.

S+ Alevli Saklı Proje: Biraz da savunmayı düşünmek lazım.

Karaktere Notum: 92/100

Siz hangi aksesuarları kullanırdınız? Yorumlarda sizin aksesuar önerilerinizi bekliyorum.

 

Mete

 

Author Paramanya
Published
Categories Genel
Views 1135

Comments (4)

 • Akrep13
  2 Kasım 2018 at 21:06 Reply
  Bana verin lütfenn ve huzurlu bir ömür dua edeyi 😀
 • egemen
  4 Kasım 2018 at 00:19 Reply
  kara delik benim vazgeçilmezim öncelikle kara deliğimi koyar rakibimi olası bi zafer şansında veya iflas etme riskine karşı korurum üstüne gider tahliye roketimi çeker bu riski neredeyse sıfırlarım sonrasında kraliyet kaskı alırım ki simge dikdiğimde tekrar zar atabileyim ve son olarak alevli imparatorluk planı ben bunu düşündüm :)
 • Ahmet
  8 Kasım 2018 at 05:32 Reply
  Etkinlik bitti s+ eda yı alamayanlar s olanı satsınmı geliştirme olarak mı kullansın geliştirmeyi özel geliştirme kartlarından çıkarın bari de oyuncular normal geliştirerek muhteşem kanatlar sayesinde s+ olanı alabilsin.
 • Ahmet
  8 Kasım 2018 at 05:35 Reply
  S+ eda yı alamayanlar s olanı satsın mı geliştirme kartı olarak mı kullansın özel geliştirmeden çıkarında muhteşem kanatlar sayesinde s+ olanı alabilsin oyuncular.

Leave a Reply