Paramanya’da en önemli oyun içi araçlarından biri de zarlar. Oyunda hangi şehre gideceğinizi, kaç basamak ilerleyeceğinizi attığınız zar belirliyor. Zar, bir nevi sizin oyundaki kaderinizi çiziyor. Peki kaderinizi kendi ellerinizle belirleme şansınız olsaydı bunu kullanmak istemez miydiniz?

İşte bu noktada devreye *Paramanya zar taktiği* giriyor.

*Paramanya zar kontrolü* seçeneğini size sunan bir oyun. Eğer kullandığınız karakter kartının ve seçtiğiniz mevcut aksesuarların zar kontrolü özelliği yüksekse istediğiniz zarı atmakta büyük bir şans yakalayabilirsiniz. Tabii bu noktada devreye biraz da el hassasiyetiniz giriyor. Zar kontrolünüz ne kadar yüksek seviyedeyse zarı atarken önünüze gelen gösterge de o derecede yavaşlayacak ve 2-12 arası göstergeyi doğru kullanarak istediğiniz zarı atabileceksiniz.

İstediğiniz zarı atmak gözünüze kestirdiğiniz şehri almanıza, sizi iflas ettirecek olan rakip şehirden kaçmanıza veya başlangıç noktasında durarak sahip olduğunuz bölgelerde inşaat yapmanıza olanak sağlar.

Oyuna başladığınız Klasik Zarın hiçbir özelliği yoktur. Fakat *Paramanya zar alma* imkanı tanıdığı için oyunda ilerledikçe hem seviyenize göre alabileceğiniz gelişmiş zarlar olacak, hem de bu zarları almak için gerekli olan yüklü miktardaki altın veya elmaslara ihtiyacınız olacak.

Aldığınız tüm zarlar ilk başta 1. Seviyededir. Her zarın maksimum gelebileceği seviye ise 10. Seviyedir. Zarlarınızın seviyesini arttırmak için zar sekmesinde bulunan geliştir butonuna basmanız yeterli. Gerekli olan tek şey bu geliştirme işlemi için yeterli sayıda altına sahip olmanız. Unutmayın, zarınız ne kadar gelişmiş düzeydeyse ve ne kadar yüksek seviyeye çıkarmak istiyorsanız geliştirme işleminde de o kadar fazla altın harcamanız gerekiyor.

Ama merak etmeyin! Zarınızı geliştirirken harcadığınız bu altınlar size misliyse dönecek. Çünkü zarınız ne kadar yüksek seviyede olursa karakteriniz de o kadar fazla özellik sahibi olur. Ayrıca oyun içinde kullandığınız karakter kartı ve Amansız Yarışçının Kaskı gibi aksesuarlarla zar kontrolünüzü desteklediğiniz zaman oyun sizin için daha eğlenceli ve kontrollü bir hale gelecek. Rakiplerinize kolayca kök söktürebilecek ve onları sizinle oynadıklarına pişman edebileceksiniz. Her turda istediğiniz zarı attığınızı düşünsenize! Belki de rakipler bunu şans olarak görecekler. Fakat hiç de öyle değil! Halbuki siz zarınızı geliştirirken ve aksesuarlarınızı zar taktiğine göre ayarlarken ne kadar da uğraşmıştınız. Bu yüzden galibiyet sizin hakkınız!

Author Paramanya
Published
Categories Genel Zar
Views 254

Comments

No Comments

Leave a Reply

Son Yorumlar

Paramanya Rehberi

Paramanya Rehber Sitesi. Aksesuar, Küp, Zar ve Diğerleri Paramanya Rehber sitesinde aksesuar, karakter kartı, küp, zar, kod kullanımı, haritalar, yükleme rehberi ile tüm sorularına yanıt bul.

Basket

Top Rated Products

World of Goo

£29.99

Broken Age

£0.00 £12.00

Botanicula

£9.99

Product Categories