Selam Paramanyacı!

*Paramanya rehber* olarak bu yazımızda Paramanya’da özel alanlar nerelerdir ve bu özel alanlarda neler yapabilirsin bunları anlatmak istiyoruz. Paramanya’da tam 6 tane özel alan var. Bu özel alanlar oyuna renk, rekabet ve eğlence katmak amacıyla konuldu. Her biri farklı özelliklere sahip olan bu özel alanlar hangileri mi? Hadi buna bir göz atalım.

 

Paramanya Özel Alanlar

Başlangıç: Paramanya’daki 6 özel alanın ilki Başlangıç Noktası. Bütün oyuncular oyuna başlangıç noktasından başlar. Fakat başlangıç noktasının tek işlevi bu değil. Eğer şans kartları sayesinde veya attığın zar sayesinde başlangıç noktasının tam üzerinde durabilirsen sahip olduğun şehirlere ekstra bina inşa edebilirsin. Başlangıç noktasının bir diğer işlevi de oradan her geçişinde sana para kazandırması! Hatta oyunun başında seçtiğin x2 maaş kartı veya kullandığın ekstra maaş aksesuarlarıyla başlangıç noktasından geçerken kazandığın bu paranın artmasını sağlayabilirsin!

Bonus Oyun: Adından da anlaşılacağı üzere burası bonus olarak para kazanabileceğiniz bir kare. Bonnus Oyuna geldiğinizde önünüze yeni bir ekran açılır ve Yazı-Tura seçeneği çıkar. Seçiminizi yaptığınızda para atılır ve sonuç görünür. Eğer kazanırsanız paranızı alıp çekilebilirsiniz veya isterseniz en fazla 3 el olmak üzere tekrar oynayabilirsiniz. Daha çok oynamak demek daha çok para demek. Ama kaybederseniz oyun biter ve Vegas’tan çıkarsınız.

Belki bahise karşısındır bilemiyoruz. Fakat unutma, Vegas’ta olan Vegas’ta kalır.

Issız Ada: Issız Ada pek kimsenin uğramak istemeyeceği bir yer. Çünkü buraya düştüğünüzde 3 el boyunca oynayamıyorsunuz! Issız Ada’ya düşmenize neden olacak iki yol var.

1. Çektiğiniz şans kartı yüzünden,
2. 3 defa üst üste çift zar atmanız yüzünden.

Buraya düştüğünüzde ise kurtulmanın 3 yolu bulunuyor.

1. Çift zar atarak adadan kaçabilirsiniz.
2. Çok yüksek olmayan bir ücret ile adadan çıkabilirsiniz
3. Issız Ada’dan kurtulmanıza yarayan şans kartına sahipseniz onu kullanarak çıkabilirsiniz.

 

Dünya Kupası: Dünya Kupası, size ait olan bir şehirde Kupa düzenlemenizi sağlar. Dünya Kupası demek de rant demek, ekstra kazanç demek! Şehrinizin değerini arttırmak için az bir ücret karşılığında Dünya Kupası düzenleyebilirsiniz.

Vergi: Her Paramanya oyuncusunun tatlı belası, vergi! Bu alana geldiğinizde sahip olduğunuz binalar için vergi ödemeniz istenir.

 

Dünya Turu: Muhtemelen birçok oyuncumuzun Paramanya’daki özel alanlar içerisinde en sevdiği alan! Dünya Turu’na geldiğinizde belirli bir ücret karşılığında haritanın istediğiniz yerine gidebilirsiniz. Tamamen sizin kararınız!

Paramanya’da özel alanlar nerelerdir ve bu alanlar ne işe yarar artık biliyorsun. Haydi Paramanya’yı aç ve zarını sallamaya başla! Paramanya hakkında daha fazla bilgi için Facebook ve Twitter sayfamızı takip edebilirsin.

Published
Categories Haritalar Rehber
Views 387

Comments

No Comments

Leave a Reply

Son Yorumlar

Paramanya Rehberi

Paramanya Rehber Sitesi. Aksesuar, Küp, Zar ve Diğerleri Paramanya Rehber sitesinde aksesuar, karakter kartı, küp, zar, kod kullanımı, haritalar, yükleme rehberi ile tüm sorularına yanıt bul.

Basket

Top Rated Products

World of Goo

£29.99

Broken Age

£0.00 £12.00

Botanicula

£9.99

Product Categories