Merhaba Paramanyacı,

Bugünkü yazımızda Paramanya’da şehir nasıl satın alınır, şehir nasıl devralınır ve satın alınan şehirlere bina, otel ve şehir simgesi nasıl eklenir biraz da bunlara bakalım.

Paramanya’daki haritaların tümünde toplam 32 tane kare bulunur. Dünya ve Türkiye Haritası’nda ise var olan 32 karenin 18’inde birbirinden güzel şehirler yer alır. Paramanya’da ne kadar çok şehir satın alırsanız o kadar çok para kazandığınızı ve oyunu kazanma ihtimalinizin de o kadar çok arttığını göreceksiniz.

Paramanya Türkiye Haritası

Paramanya Şehir Satın Alma ve Şehir Devralma

Türkiye Haritası’na girdiğinizde Şanlıurfa’dan Bursa’ya, Gaziantep’ten Sivas’a Türkiye’nin dört bir köşesinde yer alan şehirlerin sahibi olup oyunu kazanma konusunda ne kadar iddialı olduğunuzu herkese gösterebilirsiniz. Şehirleri almak için yapmanız gereken şeyler ise çok basit. Öncelikle attığınız zar ile o şehre gelmeniz gerekiyor, şehre geldiğinizde eğer şehir kimseye ait değilse arazi ücretini ödeyerek o şehri satın alabilirsiniz. Satın aldığınız şehre alım esnasında Villa, Bina ve Otel kurabilirsiniz. Unutmayın, Türkiye ve Dünya Haritası’nda ilk turu tamamlamadan önce Otel kuramazsınız. Başlangıç noktasına veya 3 binaya da sahip olan bir şehrinize tekrar gelirseniz, o şehre “Şehir Simgesi” inşa edebilirsiniz. Şehir Simgeleri, şehirlerinizi rakiplerin devralmasını engellemesinin yanı sıra kira gelirinde de önemli ölçüde bir artış sağlar. Şehir Devralma demişken, rakiplerinizin şehirlerine geldiğinizde ya da onlar sizin şehrinize geldiklerinde, kira bedeli ödendikten sonra şehir devir alınabilir ve o şehirde inşa yapılabilir. Rakibinizden devraldığınız şehre, direk şehir simgesi ekleyerek rakiplerinizin o şehri sizden geri almasına engel olabilirsiniz.

 

Paramanya şehir satın alma ve şehir devralma ile ilgili her şeyi öğrendik. Paramanya ile ilgili daha fazla şey öğrenmek isterseniz sizi şöyle Paramanya Rehber tarafına alalım. İyi eğlenceler!

İlgili içerikler

Author Paramanya
Published
Categories Genel Rehber
Views 189

Comments

No Comments

Leave a Reply