Merhaba! Bu yazımızda yılbaşında ailen veya arkadaşlarınla birlikte yapabileceğin harika bir öneri sunacağız! Yılbaşında tombala yerine  oynayabileceğiniz harika bir oyun PARAMANYA!

Yılbaşı yaklaşıyor! Büyük annelerimizin, büyük babalarımızın yani kısacası büyüklerimizin oynadığı geleneksel oyunların devri yavaş yavaş geçiyor. Yılbaşı ile özdeşleşmiş bir oyun olan tombalayı oynayan artık çok az insan kaldı. Tombala eğlenceli bir oyun fakat teknoloji ile büyüyen ve dijital nesil olarak adlandırılan genç nesil, bilgisayar ve mobil oyunları tercih ediyor.

Tombalayla birçok benzer yönü bulunan, çağa ayak uyduran ve aileye uygun sıcacık bir oyun olan Paramanya, yılbaşlarının yeni oyunu olabilir! Siz Paramanyacı gençler, tombala kadar renkli, onun kadar heyecanlı ve rekabet dolu olan Paramanya’yı büyüklerinize öğreterek yalnızca yabancılarla değil; kendi aileniz içerisinde de Paramanya oynayabilirsiniz. Paramanya ailece oynamaya çok uygun bir oyundur.

Paramanya Neden Yılbaşına Uygun?

Öncelikle tombalanın yılbaşına uygun olma sebeplerine bakalım. Evvela topluca oynanabiliyor. Anlaşılması ve oynanması kolay. Heyecanlı, şanslı olanın kazandığı ve eğlenceli bir oyun. Aynı zamanda işin içinde rekabet var.

Peki Paramanya neden yılbaşına uygun? Tombala ile birçok ortak özelliği var. Paramanya da topluca oynanabiliyor. 4 kişinin aynı anda oynayabildiği Paramanya, uygun haritalarda eşli şekilde de oynanıyor. Yüklenmesi, anlaşılması kolay bir oyun. Karakteri geliştirmek biraz zaman alsa da bu sizin ailenizle veya arkadaşlarınızla beraber oynamanıza engel değil. Yükler yüklemez birlikte oynamaya başlayabilirsiniz!

Heyecanlı ve rekabetin dorukta olduğu bir oyun. Oyuna yeni başlayanların zar kontrolü özelliği henüz gelişmemiş olacağı için zarların rastgele atılması da şans faktörünü işin içine sokuyor.

3’üncü Çinko Yok Ama Üçlü Zafer Var!

Tombala oyununda 1. çinko, 2. çinko ve 3. çinko terimleri bulunuyor. Oyununcun elinde bulunan karttaki tüm sayılar tamamlanınca 3. çinko olur ve oyuncu tombala diyerek oyunu kazanır. Paramanya’da ise Üçlü Zafer var! Sıralı zafer ve Renkli zafer de yine zafer çeşitlerinden.

Üçlü zafer yapınca isterseniz “Paramanya!” diye bağırarak, tombala ruhunu Paramanya’ya katabilirsiniz!

Paramanya’yı IOS işletim sistemli cihazlara indirmek için buraya, Android işletim sistemli cihazlara indirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz. Daha fazla Paramanya rehber yazısı için bizi buradan takip edebilirsiniz.

Tüm Paramanyacılara yeni yılda bol şans, bol mutluluk, bol elmas ve bol altın dileriz. Paramanyalı yıllar!

İlgili içerikler

Published
Views 145

Comments

No Comments

Leave a Reply